Етикети: Ранни записвания море 2025 Златна възраст 55 На Море Лято 2025 Екскурзии самолет Почивка Море Екскурзии в Европа Самолетни Почивки Море Почивка на Море Почивки Клуб 50 плюс
Нощувки: 7
Дни: 8
Транспорт: Самолет
Цени от 1875.00 лв.
София – Малага – Коста де ла Лус/ Остров Канела – Алгарве – Виламоура – Албуфейра – Тавира – Евора - Лугарес Коломбинос – манастира Рабида – Палос де ла Фронтера - Уелва – Севиля – Гибралтар – Малага - София
Самолетна почивка в Испания за 7 нощувки на полупансион
ИСПАНИЯ с ПОРТУГАЛИЯ - КОCТА ДЕ ЛА ЛУС /Бряг на светлината или Испанските Кариби/
8 дни/ 7 нощувки/ 7 закуски/ 7 вечери
включено посещение на Гибралтар
от 1875.00 лв.
Дата на заминаване: 14.06.2025 ; 09.09.2025 ; 16.09,2025 г.
КОСТА ДЕ ЛА ЛУС /COSTA de la LUZ/ – Бряг на светлината или ИСПАНСКИТЕ КАРИБИ
Дори през ноември в Коста де ла Лус се чувствате като на слънчевите Кариби, заобиколени от много топлина и светлина, безкрайни плажове с бял и златист пясък и очарователни „бели” градове – УЕЛВА и КАДИС.
COSTA DE LA LUZ е туристическо названиe на южното испанско крайбрежие на Атлантическия океан. На запад граничи с Португалия (курортите на област Алгарве), на юг е до град Тарифа - само 14 км от африканския бряг на Мароко. Тук се намира Доняна - най - големият Биосферен национален резерват на Испания, от 1980 г. под защита на ЮНЕСКО.
Защо да изберем своята почивка в КОСТА де ла ЛУС?
- уникална възможност за плаж на Атлантическия океан с всички чудатости на приливите и отливите;
- безкрайни девствени плажове с фин бял и златист пясък, оградени с пясъчни дюни и кедрови гори, и 330 слънчеви дни в годината;
- изключително чист въздух, тъй като сте в околностите на най - големия природен биорезерват в Испания под защитата на ЮНЕСКО;
- почивка на границата на две могъщи световни култури - испанската и португалската - възможност да откриете различията между тях в допълнителните екскурзии до област Алгарве /Португалия/, столицата Лисабон /Португалия/ и Евора /Португалия/;
- наслаждавате се на шведска маса и на вкусната испанска кухня, както и специалитетите, типични за област Коста де ла Лус с включени напитки без лимит - безалкохолни напитки, вода, бира, местно вино по време на вечерите
- и възможност за 7 обяда+ включени напитки без лимит - безалкохолни напитки, вода, бира, местно вино;
... и ОЩЕ . . . АКО ПОЖЕЛАЕТЕ:
- да видите Севиля, един от най - известните испански градове под защитата на ЮНЕСКО;
- да се разходите по историческия път на Колумб в градчетата от Лугарес Коломбинос /местата на Колумб/
- да посетите една от архитектурните перли на Португалия Евора, под егидата на ЮНЕСКО, с нейния античен град-музей на открито, древноримски императорски храм и Катедрала.
ПАКЕТНИ ЦЕНИ
7 полупансиона на шведска маса /7 закуски + 7 вечери+вода+вино/
ПАКЕТНИ ЦЕНИ – ЦЕНИ ЗА РАННИ ЗАПИСВАНИЯ ДО 07.01.2025 г. 7 полупансиона на шведска маса /7 закуски + 7 вечери с напитки в хотел Senator Playacanela 4*.
Период | На турист в двойна стая |
Доплащ.за обяд + напитки на турист за целия период |
Намал. за 3-ти възр. |
Намал. за 1-во дете 3-11.99 г. |
Намал. за 2-ро дете 3-11.99 г. с 2-ма възр. |
Намал. за 1-во дете 12-14.99 г. |
Намал. за 2-ро дете 12-14.99 г. с 2-ма възр. |
Доплащ. за един. стая |
14.06.2025 | 1875 лв. | 115 лв. | 140 лв. | 590 лв. | 590 лв. | 590 лв. | 295 лв. | 360 лв. |
09.09.2025 | 1895 лв. | 115 лв. | 140 лв. | 590 лв. | 590 лв. | 590 лв. | 295 лв. | 360 лв. |
16.09.2025 | 1880 лв. | 115 лв. | 140 лв. | 590 лв. | 590 лв. | 590 лв. | 295 лв. | 360 лв. |
Доплащане за: | пакет от 7 обяда с включени напитки без лимит - безалкохолни напитки, вода, бира, местно вино |
повишение на транспортни разходи /обявява се 20 дни преди отпътуване/. | |
Забележка: | препоръчваме най - малко един месец преди отпътуване, да си извадите безплатната здравна Евро карта и да я носите със себе си, тъй като много медицински центрове в Испания работят с нея. |
Минимален брой за осъществяване на екскурзията: | 30 туристи. |
Необходими документи: | лична карта; няма визови, санитарни и медицински изисквания за пътуване в Испания. |
Начин на плащане: | депозит – 600 лв., доплащане – до 35 дни преди отпътуване. |
Използвани транспортни средства по програмата: | • самолет • автобус |
Полетно разписание: | FB 479 SOF AGP 15:00 – 18:00 |
FB 480 AGP SOF 18:50 – 23:30 | |
Застраховка „Отмяна на пътуване“: | предоставяме възможност за сключване на допълнителна застраховка „Отмяна на пътуване” по чл. 80, ал. 1, т.14 от Закона за туризма, покриваща разходите за анулиране на пътуването, за съкращаване и прекъсване на пътуването, поради здравословни причини на пътуващия, негови близки, неотложно явяване на дело, съкращаване от работа и др. Стойността на застраховката се изчислява на база крайна дължима сума по договора, като има значение и възрастта на Потребителя. В зависимост от възрастта на туриста стойността на застраховката е около 5.0% върху крайната дължима сума по договора за организирано пътуване. |
Информация за хотела:
SENATOR PLAYACANELA - 4*
Уеб сайт на хотела:http://www.playasenator.com/hoteles/playacanela
Разположение:
Isla Canela – Исла Канела е естествен остров, свързан чрез мост към Аямонте, типично андалуско селище в провинция Уелва. Той е разположен на устието на река Гуадиана, на границата между Андалусия и Португалското крайбрежие Алгарве, приютил от красотата и на двете области. Исла Канела е един от най - големите европейски туристически проекти, с площ от 1760 хектара, с 7 км пясъчни плажове, водни пътища, естествена природна среда и изключителен климат, окъпан в мека светлина.
Защо да изберем този курорт за своята ваканция?
Този впечатляващ хотел в мавритански стил се намира между португалския бряг и пристанището на остров Кристина, в близост до яхтеното пристанище на остров Канела. На брега на морето, заобиколен от палми, хотелът разполага с прекрасен тематичен басейн с водни пързалки и джакузи, шезлонги, солариум, вътрешен басейн (затворен от 28/01 до 30/04/), зона за игри за възрастни и деца, голям лоби бар с външна тераса, анимация, музика….И още!
Местоположение: хотел 4 звезди, почти на границата на Испания с Португалия близо да граничния град Аямонте, в района на туристическо селище Пунта дел Морал /600 м/ и на около 2 км от селището Исла Канела. През лятото в близкото гранично селище Аямонте се провеждат атрактивни седмични пазари и интересни местни фестивали. Пред хотела има спирка на автобуса.
В стаите:
баня/WC и сешоар, климатик, вентилатор на тавана, SAT-TV, телефон, балкон /тераса с масичка и 2 стола, минибар (допълнително заплащане), сейф (допълнително заплащане). В стаята има 2 отделни легла с размери 1,35 м Х 2,00 м или спалня 1,80 м х 2 м /няма възможност за допълнително легло/. Максимално настаняване: 3 възрастни или 2 възрастни с 2 деца до 14 г., но и в двата случая се ползват само двете големи легла. За децата през активния сезон работи мини-клуб Делфин и има анимация
На територията на хотела:
306 стаи в красива сграда мавритански стил на 5 етажа, фоайе с денонощна рецепция, асансьори, хубава солариум-градина с 200 палми, шезлонги и 2 открити басейна, от които единият с мостче, а другия с водни пързалки за деца над 15 г., бар на басейна /работи само през лятото/, закрит басейн, фризьорски салон, химическо чистене, магазин за сувенири, рент-а-кар, наем на велосипеди, безплатен Wi-Fi интернет – 30 мин. на ден. За почиващите около басейна се предоставят хамаци и кърпи. Хамаците са безплатни, но не могат да се резервират. За ползването на кърпи, се изисква депозит от 10 EUR, който се възстановява + 1 EUR за всяка подмяна на кърпата, която се таксува на номера на стаята и се заплаща в края на престоя. Могат да ползват услугите срещу допълнително заплащане на СПА центъра в съседния хотел Плаямарина от същата верига. СПА пакет – 19 EUR за 1 час и 30 мин.
Спорт: на 3 км има голф игрище, а към самия хотел има условия за плажен волейбол, водна гимнастика, миниголф, солариум, тенис, детска площадка, колела под наем.
Анимация: дневна и вечерна, съобразена с всякакви възрасти, програмата ден по ден е изложена до рецепцията.
Плаж: на първа линия до крайбрежната алея, океана и плажа.
Хранене:
закуска и вечеря на шведска маса в ресторант Одиел с включени вода и вино по време на вечерята. Има възможност за доплащане на обеди на шведска маса с включени вода и вино.
Закуска. Отпътуване и кратка попътна почивка /включена в пакетната цена/ в малкото късче английска земя на Иберийския полуостров и много известна безмитна зона Гибралтар. Свободно време с възможност за последни покупки (билета за автобус - ~3.50 EUR се заплаща на място). Гибралтар представлява едно от най - скъпите военни укрепления в Европа, което обхваща повече от 1200 години мавританска, испанска и британска история. Полет Малага – София в 18.50 ч. Кацане на аерогара София в 23.30 ч.
Допълнителни екскурзии, провеждани на български език:
Посещение на манастира Ла Рабида (с включена входна такса), където през 1492 г. е живял Колумб, намирайки подкрепа за експедиция в търсене на Новия свят. Следва разглеждане на експозицията, където могат да се видят макети на 3-те каравели, взели участие в откриването на Америка. След това ще минете през следващото селище от Лугарес Коломбинос – Палос де ла Фронтера, откъдето Колумб е тръгнал, за да открие Америка. В Уелва се намира паметника на Колумб, катедралата Ла Мерсед, църквата Св. Петър /XVI в. /, площад де лас Монхас /на монахините/.
4. Автобусна екскурзия до област АЛГАРВЕ в Португалия, еднодневна, автобус.
Цена преди отпътуване: възрастен - 50 €, деца 4-12 г. - 25 €, на място: възрастен – 55 €, деца 4-12 г. - 27.00 €
Еднодневна екскурзия до област Алгарве в Португалия. Независимо че разстоянието от вашия курорт до Португалия е около 40 км, ще почувствате разликата между две велики култури, история и традиции. ДА, това са два различни народа!
Дайте си възможност сами да откриете различията между испанската област Коста де ла Лус и португалската област Алгарве! Първо се отива в космополитния курорт Виламоура с една от трите най - големи марини в Европа. Посещава се и очарователният курорт Aлбуфейра, който е невероятна смесица на типично бели къщи в историческата част и модерния стил на новата курортна зона. А какво да опитате, ако ни се доверите? Препоръчваме ви да опитате катаплана алгарвиана!
Забележка: всички допълнителни екскурзии се осъществяват при 20 туристи. За туристите, които са доплатили за пълен пансион и са заявили допълнителни еднодневни екскурзии, обядът ще бъде предоставен като сух пакет.
ПОЧИВКА НА ULTRA ALL INCLUSIVE В АЛБЕНА НА МОРЕ
Цени от: 78.00 лв
Цени от: 1499.00 лв
ОФЕРТА ALL INCLUSIVE НА НЕСЕБЪР
Цени от: 72.00 лв
ALL INCLUSIVE В НЕСЕБЪР НА ПЕТЗВЕЗДЕН ЛУКС
Цени от: 111.00 лв
ХОТЕЛ LILY ANN VILLAGE
***
Никити - Ситония
Цени от: 56.00 лв