Етикети: Златна възраст 55 Круизи Морски Круизи Клуб 50 плюс
Нощувки: 8
Дни: 9
Транспорт: Кораб
Цени от 2840.00 лв.
Райско лято в Адриатика
Адриатически круз – Гърция, Черна Гора, Хърватия, Италия
9 дни/8 нощувки
Датa на отпътуване:
22.08. –30.08.2025
с водач и транспорт от България
Бутикова група
Ден 1-ви /22.08./: СОФИЯ – АТИНА
Събиране на групата на летище София Терминал 2 за полет с Aegean Airlines в 15:15 часа директен полет до Атина. Пристигане на летището в гръцката столица в 16:30 часа. Посрещане и трансфер до хотела в централната част на града. Настаняване. Свободно време за почивка и самостоятелни занимания.Нощувка.
Ден 2-ри/23.08./: АТИНА ПИРЕЯ – отплаване 17:00 часа
Закуска в хотела. В зависимост от обявения час от круизната компания – чекиране на на круизен кораб Celestyal Journey. Отплаване от Пирея в 17:00 часа. От тук тръгва нашето пътуване от Егейско до Адриатическо море. Адриатическо море е част от Средиземно море и се намира между Италия на запад и Балканския полуостров на изток. С площ от около 138,600 квадратни километра и дължина почти 800 километра, то е известно със своите живописни пейзажи, кристално чисти води и богато биологично разнообразие. Може да се каже, че тези две морета са едни от най-красивите дялове на Средиземноморието. Нашето пътуване започва от Атина, с право призната за люлката на цивилизацията. С уникален микс от древност и съвременност, този великолепен град разказва история от хилядолетия. Величественият Акропол, където можете да се възхитите на Партенона, е символ на демокрацията и културата. Павираните улички на Плака, историческия квартал, пълен с живописни таверни и магазини за ръчно изработени сувенири, са място в което всеки намира по нещо. Атина предлага и удивителна съвременна страна, при която можете да разгледате Националния музей на съвременното изкуство или да се насладите на кулинарията в стилни ресторанти. Може да опитате традиционни гръцки ястия, като мусака и сувлаки, и завършете деня с чаша узо под звездите. А от хълма Ликабетус, най-високата точка на Атина, може да се насладите на зашеметяващи глледки и да наблюдавате залеза над града.
Ден 3-ти /24.08./ ПЛАВАНЕ – В открито море.
Днес ще плаваме в открито море и ще навлезем във водите на Адриатическо море до Которския залив. Ще имаме възможност да се възползваме от дейностите и удобствата, които предлага Celestyal Journey, в ресторантите, край басейна и вечерите, предвидени за забавления на кораба.
Ден 4-ти /25.08./: КОТОР / ЧЕРНА ГОРА/- акостиране 09:00 часа -отплаване 19:00 часа
Днешния ден е посветен на един изключително живописен град в Черна гора – Котор. Той е прекрасен древен град, разположен в сърцето на страната. Сгушен между величествени планини и кристално чисти води на Которския залив, този исторически град впечатлява със своите запазени средновековни архитектурни съкровища и очарование.Калдъръмените улички на стария град на Которската крепост, който е обявен за обект на наследство на ЮНЕСКО, пазят от векове уникалната му атмосфера. Крепостта се извисява се над града, и пред очите на дръзналите да се изкачат до върха й, се окрива спираща дъха гледка към заливите и околните планини. Тук историята оживява в престижните църкви и площади, а местната кухня предлага вкусни традиционни ястия, които задоволяват всеки вкус.
Ден 5-ти /26.08./:СПЛИТ / ХЪРВАТИЯ/- акостиране 08:00 часа -отплаване 16:00 часа
През този ден от нашето плаване ще посетим Сплит- очарователен град на адриатическото крайбрежие на Хърватия, известен със своето впечатляващо историческо наследство и живописни природни красоти. Още с влизането в града от пристанището, ще бъдете посрещнати от Диоклециановия дворец, обект на световното наследство на ЮНЕСКО, който разказва историята на Римската империя и е сърцето на Сплит. Прекрачете прага на този древен комплекс и се потопете в автентичната атмосфера на тесните калдъръмени улички, където можете да намерите уютни кафенета, магазини за ръчно изработени сувенири и местни деликатеси. Сплит предлага идилични плажове, като Плаж Бацини, където можете да се насладите на слънчеви бани и кристално чисти води. За любителите на приключенията, околните хълмове предлагат прекрасни възможности за пешеходни маршрути и наблюдение на природата. Не пропускайте местната кухня, която включва свежи морски дарове, ароматни зехтини и традиционни ястия, като пескара и пъстърва.
Ден 6-ти /27.08./: ВЕНЕЦИЯ / ИТАЛИЯ/- акостиране 08:30 часа -отплаване 17:00 часа
Магичният град, който днес е в нашата програма е Венеция — един от най-романтичните и уникални градове в света! С известните си канали, исторически мостове и мистични улици, Венеция е истински рай за туристи и любители на историята. Може да се качите на гондола и да се насладете на живописна разходка по каналите, докато гледате забележителната архитектура на Двореца на дожите и Базиликата Свети Марко. Венеция е не само място за разглеждане, а истинска културна столица. Тук можете да се насладите на великолепни музеи, включително Музея на Пеги Гугенхайм, който показва изкуство от съвременността. Вкусната местна кухня в уютни ресторанти, с ястия като ризото с морски дарове и тиквена супа ще задоволи и най-изтънчения вкус. Всеки сезон носи своето очарование във Венеция — от магическите пейзажи на зимната мъгла до романтичните залези през лятото. А пъстрият Венецианския карнавал, е световноизвестен с цветните си костюми и загадъчни маски.
Ден 7-ми /28.08./: ПЛАВАНЕ – В открито море.
Днес ще плаваме в открито море и ще навлезем във водите на Адриатическо море до Которския залив. Ще имаме възможност да се възползваме от дейностите и удобствата, които предлага Celestyal Journey, в ресторантите, край басейна и вечерите, предвидени за забавления на кораба.
Ден 8-ми /29.08./: КАТАКОЛОН / ГЪРЦИЯ/- акостиране 08:00 часа -отплаване 16:00 часа
В последния ден от нашето плаване ще акостираме на едно живопистно, малко пристанище на полуостров Пелопонес. Катаколон е разположен на западния бряг на полуострова. Известен със своите плажове с кристално чиста вода и очарователна атмосфера,той е идеалната дестинация за любителите на слънцето и морето. Само на кратко разстояние от историческата Олимпия, родината на древногръцките олимпийски игри, Катаколон предлага не само красиви пейзажи, но и уникален шанс да се потопите в историята. Разходете се из живописните улички на това малко градче, опитайте традиционната гръцка кухня в уютните таверни и насладете се на местните ястия, приготвени с любов и внимание. Плажовете на Катаколон, като Плаж Като Драки и Плаж Дакос, предлагат спокойствие и идеални условия за семейства и двойки. Водните спортове, включително гмуркане, са популярни, а близостта до природните резервати предлага невероятни морски пейзажи. Не пропускайте да се насладите на прекрасния залез, който осветява небето в ярки цветове.
Ден 9-ти /30.08./: АТИНА / ГЪРЦИЯ/- акостиране 08:00 часа
Днес ще акустираме сутринта в пристанището на Атина, мястото, от където започна нашето пътешествие. След уреждане на формалностите по слизането от кораба ще се отправим с трансфер до международното летище за обратния поле до София в 13:15 часа. Пристигане в София на Терминал 2 в 14:30 часа.
ОБЕКТИ ПО ПРОГРАМАТА
Егейско море, известно още като Бяло море, е полузатворено море, част от Средиземноморието. Разположено е на мястото на залята суша, потънала в края на плиоцена между Балканския полуостров, Мала Азия и остров Крит. Свързано е с Мраморно море чрез протока Дарданели. Общата му дължина е около 610 километра, ширина - до 300, а площта се равнява на 240 000 кв. км. Бреговете на Егейско море са силно разчленени и са образували редица заливи, полуострови и острови, както и малки вътрешни морета. Най-значимите полуострови, вдаващи се в морето на Балканския полуостров са Акте, Атика, Магнисия, Халкидически, Галиполски полуострови, а в Мала Азия -Чешме и Режадие. Арголическият, Сароническият и Волоският заливи са разположени в областта на Средна Гърция, а Халкидическият полуостров е заобиколен от Солунския и Струмския залив, като неговите собствени полуострови оформят още 2 дълбоки залива - Касандра и Сингитикос. По на изток е Саронският залив, а на малоазийското крайбрежие са оформени заливите Едремит, Измир, Кушадасъ, Мандалия и Гьоква. Южната част на Егейско море, която измива бреговете на остров Крит, е известна като Критско море, а северната, между Халкидическия и Галиполския полуостров - като Бяло море. Бяло море е характерно с множеството си острови. Изчисляват се на 1415, от които само 20 не принадлежат на Гърция. Най-голям с площта си от 4165 кв. км е Евбея /Евия/. Други по-големи са Хиос, Лесбос, Тасос, Наксос, Родос, Самос. Островите формират четири по-малки архипелага: Цикладски острови, Саронически острови, острови Южни Споради (Додеканези), острови Северни Споради. Останалите острови се определят като североегейски. Средната дълбочина на морето е 1200 м. По-дълбоки части са дъното на Критско море в близост до остров Карпатос- 2591 м (най-голямата дълбочина) и падината южно от Халкидическия полуостров с дълбочина до 1575 м. Числи се към солените морета, като солеността на морската вода е до 38 промила, а приливите в него не надхвърлят метър.Главни пристанища са Пирея, Солун, Измир. Между островите има множество морски и фериботни връзки. През морето преминават всички морски линии за Русия, България и другите страни от Черноморския регион.За гръцкото име на морето -Егейско, още от древността има различни обяснения. Според някои то идва от град Егей, а според други — от Егея, царица на амазонките, която умира в морето. Трети пък са привърженици на легендата, че морето носи името на цар Егей, бащата на Тезей, който се хвърля в морето, мислейки, че синът му е загинал. Най-вероятно гръцкото име на морето идва от старогръцката дума: aiges, която обозначава големи пенести вълни. Тук се раждат две големи цивилизации, имащи огромно значение за процесите в района: минойската на остров Крит и микенската на полуостров Пелопонес. Пак тук, векове по-късно се основават и градовете-държави Атина, Спарта, както и много други, които изграждат елинската цивилизация и древна култура. Егейско море по-късно е владяно от Персия, Древен Рим, Източната Римска империя - Византия, Венеция и Османската империя.В модерната епоха България също е имала излаз на Бяло море между 1912 и 1918 години и отново между 1941 и 1944 години по време на Втората световна война, когато владее и 2 от егейските острови -Тасос и Самотраки.
Адриатическо море - Адриатическото море е оградено от две основни територии: Италианския полуостров на запад и страните от бивша Югославия - Хърватия, Черна гора, Босна и Херцеговина, Словения и Албания на изток. Тясното му южно протежение (Протокът от Острова) свързва Адриатическото море с Йонийско море и Средиземно море. На североизток, морето преминава в Кивичко море, а на юг – в Истрия.
Историята на Адриатическо море е свързана с векове на търговия, културни обмен и стратегическо значение. То е част от Средиземно море, разделено между италианския полуостров на запад и Балканския полуостров на изток. Тази географска позиция е направила Адриатическо море важен морски път за търговия и комуникация през вековете. Древната история на Адриатическо море датира от времето на римляните и гърците, които се установили по крайбрежието. Гърците наричали някои от своите колонии по крайбрежието с наименования като Далмация и Истрия. От своя страна римляните установяват важни търговски пунктове по адриатическата брегова линия, като Задар, Сплит и Трогир. През първия век след Христа, Адриатическото море става център на римската търговия и военна активност. Римските пътища и инфраструктура укрепват икономическите връзки между различни части на империята. След падането на Римската империя, морето преминава под влиянието на византийците и славянските народи. През средновековието, Адриатическо море става арена на конфликти. Венеция, която се утвърждава като значима морска държава, взема контрол върху значителни части от бреговете му. Венецианската република процъфтява от търговия с Изтока, управлявайки ключови търговски маршрути и укрепления. Следствие на това, венецианската архитектура и стилове оставят траен отпечатък върху района. По същото време, Далмация и Истрия преминават през различни конфликти и съсредоточаване на власти, с разширяващо се влияние на османските турци, които завладяват Адриатическия регион през 15-ти и 16-ти век. С настъпването на Авастия, регионът около Адриатическо море отново претърпява значителни промени. По време на Наполеоновите войни, Венеция и значителна част от Адриатика се озовават под френско влияние. През 19-ти век, Адриатическо море става обект на интереса на новите нации, включително Австро-Унгария. Страните от този регион играят важна роля по време на световните конфликти, особено в контекста на Първата и Втората световна война, където района става терен на значителни военни операции. След Втората световна война, Адриатическо море става важен район за туристическия сектор. Страните около морето, включително Италия, Хърватия, Словения и Черна гора, започват да развиват инфраструктура за привличане на туристи. С красивото си крайбрежие, исторически забележителности и уникална култура, Адриатическо море привлича милиони туристи всяка година. Днес, то е не само икономически важен регион, но и дом на много различни култури и минали влияния. Съчетанието на история, природа и култура го прави една от най-желаните туристически дестинации в света.Адриатическо море предлага множество възможности за забавления и активен отдих. Водните спортове като гмуркане, шнорхелинг, сърфинг и ветроходство са многобройни. Приказни острови предоставят идеални условия за плуване, плаване с яхти и опознаване на морските дълбини. Крайбрежните градове предлагат исторически забележителности, културни фестивали и местни пазари, които разказват за богатото наследство на региона. Кулинарията на Адриатическото море е разнообразна и изобилства от свежи морски дарове, подправки и традиционни местни съставки. Всеки от регионите, граничещи с морето, предлага уникални ястия, вдъхновени от местната флора и фауна, както и от вековни кулинарни традиции. Особено популярни са и местните морски деликатеси, сервиращи се в традиционни ресторанти.
Атина - столицата на Гърция, е един от най-старите и исторически значими градове в света, известен като люлка на западната цивилизация. Със своето стратегическо местоположение в югоизточната част на Балканския полуостров, Атина е разположена в плодородна долина, оградена от планините Пентелий на североизток и Химетус на югоизток. Този терен осигурява естествени защити и води до разцвета на населението през вековете. Градът е разположен на около 8 км от Адриатическото море, което е стратегически важно за търговията и свързаността. Атина е разположена на незначителна височина, но в непосредствена близост до значителни хълмове. Важно е да се отбележи, че тя е част от по-широк регион, наречен Атика, който включва селски и предградски зони, които предлагат разнообразие от природни красоти, плажове и археологически обекти. Климатът в Атина е средиземноморски, характеризиращ се с горещо и сухо лято, както и мека и дъждовна зима. Температурите през лятото често достигат до 40°C, което прави туристическия сезон много активен.
Историята на Атина датира от дълбоката древност. Най-ранните доказателства за обитаване в района на Атина са открити от неолитната епоха (около 6000 г. пр.н.е.), но истинският подем на града идва през първото хилядолетие пр.н.е. По време на класическия период (5-ти и 4-ти век пр.н.е.) Атина става център на културата, философията и демокрацията. Атинската демокрация, управлявана от Перикъл, поставя основите на политическата и правна система, която оказва влияние на бъдещото развитие на Западния свят. В този период се изграждат най-значимите архитектурни паметници, включително Акрополът и Партенонът, които днес привличат туристи от цял свят. Атина става важен философски център с учени като Сократ, Платон и Аристотел, които оставят значимо наследство. След периода на класическата Атина, градът преживява множество политически и военни промени. По време на Римската империя, тя остава важен академичен и културен център. През средновековието, след падането на Римската империя, градът е бил забравен и под влияние на Византийската империя. С падането на Константинопол през 1453 г., Атина попада под османска власт, която продължава повече от 300 години. През 19-ти век, с нахлуването на гърците в Османската империя, Атина става символ на националното освобождение. Градът е обявен за столица на независима Гърция през 1834 г. и започва бързо развитие.
Днес Атина е модерен и динамичен град, който съчетава древно и ново, с множество исторически забележителности и съвременни удобства. Един интересен факт за Атина е, че градът е дом на Олимпийския стадион или Калимармаро, който е един от най-старите в света. Стадионът е построен от мрамор и е бил основната сцена на Олимпийските игри през 1896 г., първите съвременни Олимпийски игри. Атина е уникално място, което предлага невероятно богатство от история и култура. Нейното стратегическо местоположение и богата история я превръщат в един от най-великите градове в света.
Котор -е един от най-живописните и исторически значими градове в Черна гора, разположен на красивия Которски залив, често наричан "Перлата на Адриатика". Това прозвище подчертава красотата, историческото значение и уникалната атмосфера на града, което го прави привлекателна дестинация за туристи и ценители на природата. Съчетанието от древни архитектурни забележителности, живописни пейзажи и богато културно наследство придава на Котор романтично усещане, което го утвърждава като истинска перла на адриатическите брегове. Котор е разположен на югоизточния бряг на Адриатическо море, в дълбок залив, който предлага естествена защита за корабите. Градът е заобиколен от стръмни планини, които създават великолепни природни пейзажи. Най-високата точка в района е планината Ловчен, която предлага спиращи дъха гледки към Котор и околните острови. Которският залив е дълъг около 28 километра и е известен със своята красота и разнообразие от малки острови. Плажовете в околността, както и възможностите за водни спортове, правят района изключително привлекателен за туристите.
Историята на Котор датира от древността. Градът е основан през римската епоха (I век пр.н.е.) под името Cattaro. Неговото стратегическо местоположение на кръстопът между различни морски търговски маршрути е направило Котор важен търговски и военен пункт. През Средновековието, Котор процъфтява като важна част от Дубровнишката република и става център за търговия и култура. Градът е многократно завладяван и управляван от различни държави, включително Венеция и Османската империя. Венецианците управляват Котор в продължение на почти 400 години (1420-1797), оставяйки следа в архитектурата и културата на града. След падането на Венеция, Котор попада под управлението на Австрийската империя. През 20-ти век, градът става част от Югославия, а след разпадането на федерацията, Котор е включен в състава Сърбия и Черна гора. През 2006 г. с отделянето на Черна гора като самостоятелна държава, Котор става едно от основните круизни пристаница на независимата държава.
Поминъкът на Котор традиционно е свързан с търговията и мореплаването. През годините, риболовът, както и производството на сол и вино, са били основни икономически дейности. В последните десетилетия обаче, туризмът се е утвърдил като основен източник на доходи за жителите на Котор и околните региони. Которският залив е често наричан "най-красивият залив в Европа". В Котор се намира и една от най-старата катедрали в Черна гора, Катедралата Свети Трифон, построена през 1166 г. През лятото, Котор е домакин на редица фестивали и културни събития, които включват музика и традиции, създавайки жива и празнична атмосфера.
Сплит - вторият по големина град в Хърватия и важен пристанищен център, е разположен на адриатическото крайбрежие. Градът е административен, икономически и културен център на Далмация и предлага богатство от исторически забележителности, природни красоти и интересна история. Той се простира на югоизточния бряг на Адриатическо море, между планините Мосор и Чевен, които образуват впечатляващ природен фон. Климатът в региона е средиземноморски, с топли и сухи лета и меки, дъждовни зими, което го прави атрактивен за туристи през цялата година. Градът е обграден от множество красиви острови и полуострови, като от Крк и Шолта, които предлагат великолепни условия за гмуркане, плажни активности и изследвания на дивата природа. Сплит е стратегически разположен и самият град притежава голямо пристанище, което служи за важен търговски хъб, свързващ различни региони на Адриатика. Историята на Сплит датира от 3-ти век, когато е основан като римски град. Най-значимият исторически паметник е Диоклециановият дворец, построен по заповед на римския император Диоклециан около 295 г. сл. Хр. Дворецът, който е част от световното наследство на ЮНЕСКО, служи не само като резиденция на императора, но и като крепост, и включва множество сгради и артефакти, които още веднъж подчертават архитектурния гений на римляните. След падането на Западната Римска империя, Сплит преминава под контрола на Византийската империя и продължава да процъфтява и през средновековието. През 9-ти век, Сплит е важен търговски и културен център. Градът преминава през множество събития и конфликти, както и военни преходи, в периодите на управление от Венеция и Османската империя. През 19-ти век, Сплит става важен австрийски административен пункт. След Първата световна война и разпада на Австро-Унгария, Хърватия влиза в съюз, а Сплит става част от Кралство Сърбия, Хърватия и Словения. По време на Втората световна война, градът е окупиран от Италия, след което става част от социалистическа Югославия.След промените в Източна Европа през 1991 г., Хърватия се отделя като независима държава и Сплит става част от новата република.
Сплит играе важна роля в икономическия живот на Хърватия. Основната икономическа дейност в региона е свързана с туризма, риболова и търговията. Пристанището в Сплит е важен търговски хъб, осигуряващ връзки с островите и съседните страни. Местната икономика е динамична, с акцент върху малкия бизнес и занаятите. Процъфтяването на гроздови и маслинови плантации също е важен аспект от поминъка на региона. Старият град е построен около Диоклециановия дворец и е уникален със своите калдъръмени улички и архитектурни стилове, разкриващи богатото културно наследство на региона. Градът е известен с фестивала на Сплит, който се провежда всяко лято и включва театрални и музикални изпълнения.
Венеция – това е един от най-известните и исторически значими градове в света, разположен в северната част на Италия. Най-впечатляващото в него е, че е построен на 118 малки острова, свързани с канали и 400 моста, което му придава уникален чар. Венеция е разположена на адриатическото крайбрежие, на североизточния ъгъл на Италия. Градът е построен в лагуна, която представлява защитена зона, оградена от сушата и морето. Главните канали, които минават през Венеция, включват Канале Гранде, който е основната водна артерия на града, и множество по-малки канали, които предлагат спокойствие и живописни гледки. Най-високата точка в града е само 1,5 метра над морското равнище, което прави Венеция особено уязвима на затопляне и повишаване на морското ниво. Градът е известен със своите плаващи улички и гондоли, впечатляващ с красивите си архитектурни забележителности, историческия фон и романтичната атмосфера.
Историята на Венеция започва през 5-ти век, когато бежанци от Римската империя започват да се заселват в лагуната, за да избягат от варварските нашествия. През 9-ти век, тя става важен търговски център, известен с обширната си търговска мрежа и ключови сделки между Изтока и Запада. По време на Средновековието, Венеция се утвърждава като република, известна с морското си господство и търговска сила. През 12-ти и 13-ти век, градът започва да изгражда уникална архитектура, включително известните църкви и дворци, които днес обичаме да наричаме Венецианска готика и Византийска архитектура. През 15-ти и 16-ти век Венеция достига своя пик на процъфтяване и културно развитие, ставайки дом на велики художници и архитекти, като Тициан и Джорджоне. Градът е известен със своите художествени постижения и богатствата си, които продължават да привличат туристи и изследователи до днес. Падането на Венецианската република настъпва през 1797 г. с нашествието на Наполеон, а Венеция е присъединена към Австрийската империя. Градът е освободен през 1866 г., когато става част от Италия.Венеция дълго време е зависела от морската търговия, и макар днешната икономика да е все така свързана с туризма, поминъкът на града е разнообразен. Освен туризмът, който е най-важният фактор за града днес, Венеция е известна с ръчната изработка на стъкло от остров Мурано и изделия от дантела от остров Бурано. Тези занаяти са историческа част от икономиката на региона.Традиционно, риболовът е важна част от икономиката на града. Венецианските рибари предлагат прясно уловени морски дарове на местните пазари и ресторанти. Канале Гранде е главната водна артерия на Венеция и е дълъг около 4 километра.
Катаколон - е крайморски град в община Пиргос на полуостров Пелопонес. Разположен е на нос с изглед към Йонийско море и разделящ залива Кипарисия от останалата част на Йонийско море. Намира се на 11 км западно от Пиргос. Малкото селце Агиос Андреас, което в древността е било естественото пристанище на Древна Олимпия, се намира северозападно от Катаколон. През Средновековието Катаколон е бил мястото на крепостта Понтикон или Понтикокастро, която франкските владетели на Княжество Ахея наричали Бовоар или Белведер. Крепостта е построена от византийците и превзета от франките ок. 1205. Пристанището на Катаколон е популярна спирка за круизни кораби, предлагаща възможност на пътниците да посетят мястото на древна Олимпия. Ниски хълмове с гори заобикалят Катаколон. Туристите тук имат възможност да посетят древното пристанище на Олимпия и потъналия древен град Фия. Древна Фия е била от другата страна на планината Ихтис, сега Агиос Андреас, на пешеходно разстояние от пристанището на Катаколон. Фарът на Катаколон е построен през 1865 г. Един от най-важните обекти на градчето е Музеят на древногръцката технология. В Катаколон има голям пазар. Състои се от повече от шестдесет кафетерии, ресторанти и магазини за дрехи и традиционни гръцки продукти.Останките от средновековния замък Понтикокастро все още стоят на върха на хълм североизточно от съвременното пристанище, но замъкът е доста разрушен и оригиналният му вид може само да се предполага.
ЛЯТНА ПОЧИВКА В ПРИМОРСКО НА БАЗА ALL INCLUSIVE
Цени от: 99.00 лв
НЕВЕРОЯТЕН ALL INCLUSIVE В ЗЛАТНИ ПЯСЪЦИ НА МОРЕ
Цени от: 61.00 лв
ПОЧИВКА НА МОРЕ В НЕСЕБЪР НА ОЛ ИНКЛУЗИВ
Цени от: 96.00 лв
ULTRA ALL INCLUSIVE ПЛЮС ЗА ПОЧИВКА НА МОРЕ В АЛБЕНА
Цени от: 88.00 лв
ХОТЕЛ МПМ АРСЕНА
****
Несебър
Цени от: 77.00 лв
Хотел Котва
****
Слънчев Бряг
Цени от: 93.00 лв
ХОТЕЛ ЕСКАДА БИЙЧ
***
Ахтопол
Цени от: 77.00 лв